Archiwum 2015/2016

22 lipca 2016 r.

Podręczniki

Szkolny zestaw podręczników obowiązujący w Gimnazjum w Iwli od 01.09.2016 r.

Czytaj więcej...

22 czerwca 2016 r.

Pożegnanie klasy III

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Galeria zdjęć

22 czerwca 2016 r.

Pożegnanie klasy III

Pożegnaliśmy naszych absolwentów

Galeria zdjęć

15 czerwca 2016 r.

konkurs drzewa

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo-OrtograficznegoKategoria: klasy I – III gimnazjum

I miejsce – Natalia Woźniak (Gimnazjum w Iwli)
II miejsce – Waldemar Czupiński (Gimnazjum w Iwli)
III miejsce – Milena Bień (Zespół Szkól Publicznych w Jasionce)

Wyróżnienia:

 • Magdalena Sikora (Zespól Szkół Publicznych w Jasionce)
 • Weronika Leśniak (Gimnazjum w Wietrznie)
 • Krystyna Mazur (Gimnazjum w Wietrznie)

6 czerwca 2016 r.

wycieczka

Blisko, a tak daleko

Dnia 2 czerwca br. uczniowie klasy IV, V Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum wyruszyli na wycieczkę do Krosna.
Choć pogoda nam nie sprzyjała, humory wszystkim dopisywały. Pierwszym etapem wycieczki było Muzeum Misyjne Sióstr Klawerianek. Zgromadzono tu liczne eksponaty z czterech kontynentów: Afryki, Australii i Oceanii, Azji i Ameryki. Południowej. Mogliśmy podziwiać między innymi różne przedmioty codziennego użytku, ciekawą biżuterię, instrumenty muzyczne i ubiory. Naszą uwagę zwrócił przepiękny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej wykonany z kolorowych skrzydeł motyli. Na koniec podziękowaliśmy naszej przewodniczce za wspaniałą podróż po kontynentach i udaliśmy się do Filii nr 4 Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. W ramach obchodów XV Ogólnopolskiego Czytania Dzieciom, pani bibliotekarka zapoznała nas z księgozbiorem, zasadami korzystania z niego i innymi ofertami działań czytelniczych jakie są kierowane do dzieci i młodzieży.
Na koniec udaliśmy się na Krośnieński Rynek, gdzie zjedliśmy pyszną pizzę i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Galeria zdjęć

26 maja 2016 r.

wycieczka

Wycieczka do Wieliczki, Zabrza i Zatoru

Dnia 19 maja br. uczniowie naszego gimnazjum wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Wieliczki, Zabrza i Zatoru. Pierwszym etapem wyprawy była trasa górnicza w Kopalni Soli „Wieliczka”. Przebrani w ochronne stroje i wyposażeni w górniczy ekwipunek przez trzy godziny mogliśmy poczuć się śleprami, czyli adeptami górniczego fachu. Po okiem sympatycznych przewodników, podzieleni na grupy, mieliśmy możliwość spróbowania swoich sił w wykuwaniu soli, obsługiwaniu środków kopalnianego transportu, badaniu stężenia solanki. Odpowiedzialnym zadaniem było też wyznaczaniu drogi z pomocą mapy. Niełatwe doświadczenie to zetknięcie się z całkowitą ciemnością górniczych wyrobisk. Przewodnicy w ciekawy sposób przybliżyli nam blaski i cienie podziemnej pracy, a także tajniki górniczych tradycji i obrzędów. Po pokonaniu labiryntu komór i korytarzy, będąc jeszcze pod wrażeniem fascynujących opowieści o pracy górników, z apetytem zjedliśmy obiad w kopalnianej restauracji (120 metrów pod ziemią) i wyruszyliśmy w dalszą trasę.
Kolejnym etapem naszej wycieczki była Kopalnia Węgla Guido w Zabrzu. Tu mogliśmy z bliska zobaczyć pracę kombajnu węglowego i przyjrzeć się tajnikom zawodu górnika. Wielu wrażeń dostarczyła nam przejażdżka górniczą kolejką.
W drugim dniu naszej wyprawy odwiedziliśmy Park Rozrywki Energylandia w Zatorze, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Każdy wybrał coś dla siebie. Niektórzy z wielką determinacją pokonywali własne lęki. Uśmiechnięci i zadowoleni zjedliśmy obiad i udaliśmy się w drogę powrotną.

Galeria zdjęć

23 maja 2016 r.

instaling

Zapraszamy na Konkurs insta.ling

Regulamin konkursu
Lista słówek - j. niemiecki
Lista słówek - j. angielski

15 kwietnia 2016 r.

Bankomat

VI Międzyszkolny Turniej Matematyczny "BankoMat"

VI edycja międzyszkolnego Turnieju Matematycznego "BankoMat" już za nami. Stan swojej wiedzy matematyczno - ekonomicznej mogli po raz szósty sprawdzić uczniowie gimnazjów uczestniczący w Konkursie Matematycznym BankoMat, organizowanym w Szkole Podstawowej w Iwli pod patronatem Banku PKO BP. Do rozwiązywania testów przystąpiło 61 uczniów ze szkół z Głojsc, Równego, Tylawy, Dukli, Jasionki, Łęk Dukielskich i Iwli.

Zwycięzcy turnieju w kategorii gimnazjum

I miejsce ex aequo:
Krystian Głód (ZS Nr 2 w Dukli)
Marcel Bytnar (ZS Nr 2 w Dukli)

II miejsce: Waldemar Czupiński (Gimnazjum w Iwli)

III miejsce: Kinga Jakieła (ZS Nr 2 w Dukli)

Wyróżnienia:
Natalia Ciura (ZS Nr 2 w Dukli)
Bartosz Ryczak (ZSP w Łękach Dukielskich)
Konrad Kowalski (ZSP w Tylawie)

Gratulujemy zwycięzcom!

Galeria zdjęć

7 kwietnia 2016 r.

Ulmowie

W Markowej Waldemar Czupiński został nagrodzony!

5 kwietnia 2016 roku , we wtorek w Markowej koło Łańcuta odbył się finał 16 edycji Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. Tematem tegorocznej edycji było życie rodziny Ulmów (rodzice i pięcioro dzieci) zamordowanej przez faszystów niemieckich w czasie II wojny za pomoc ludności żydowskiej. Finał zgromadził 30 młodych olimpijczyków, reprezentujących 25 szkół gimnazjalnych naszej Archidiecezji. Gimnazjum w Iwli reprezentował Waldemar Czupiński, który wygrał etap szkolny, a na drugim etapie – archiprezbiterialnym zajął trzecie miejsce.
W finale w Markowej (gdzie znajduje się Muzeum Polaków ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów) był bardzo wysoki poziom wiedzy uczestników. Waldek zajął 14 miejsce, czego mu bardzo gratulujemy. Warto wspomnieć, że w poszczególnych etapach wzięło udział 3 400 uczniów reprezentujących 200 szkół gimnazjalnych z terenu Archidiecezji.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

21 marca 2016 r.

konkurs ortograficzny

Obcojęzyczny Konkurs Ortograficzny

Plakat konkursu

12 marca 2016 r.

walentynka

Rozdanie nagród w Konkursie
na Obcojęzyczną Kartkę Walentynkową

Galeria zdjęć

4 marca 2016 r.

walentynka

Gminny Konkurs na Obcojęzyczną Kartkę Walentynkową

Ponad 100 prac wpłynęło na Gminny Konkurs Obcojęzycznej Kartki Walentynkowej, jaki ponownie zorganizowali nauczyciele języków obcych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Iwli.
Kartki konkursowe, w dwóch językach obcych: j. angielskim i j. niemieckim wykonali uczniowie z siedmiu szkół gminy Dukla: Równego, Jasionki, Tylawy, Dukli, Głojsc, Łęk Dukielskich i Iwli.

Czytaj więcej...

10 lutego 2016 r.

gimnazjada

Najlepsi w gminie …

09.02.2016 na hali MOSiR Dukla odbyła się gminna Gimnazjada w Piłce Siatkowej chłopców. W zawodach wzięły udział szkoły z Dukli, Łęk Dukielskich, Równego i Iwli. Rozgrywki rozegrano systemem każdy z każdym. Nasza szkoła łatwo wygrała dwa pierwsze mecze z Duklą 3-0 oraz z Łękami Dukielskimi 3-0. Ostatni mecz, którego stawką było pierwsze miejsce w zawodach rozpoczął się nerwowo, czego skutkiem była porażka w pierwszym secie. Chłopcy jednak umieli podnieść się po porażce, wygrywając kolejne sety i kończąc mecz wynikiem 3-1. I miejsce w gminie, wywalczone tak młodym zespołem, optymistycznie rokuje na przyszłość i daje nadzieję, że siatkówka w Iwli nadal będzie na wysokim poziomie.

Gimnazjum w Iwli reprezentowali:

 • Mącidym Kamil - I Gim.
 • Mącidym Krystian - I Gim.
 • Bożętka Piotr - I Gim.
 • Frączek Krystian - II Gim.
 • Urbański Norbert - II Gim.
 • Szwast Maciej - II Gim
 • Krówka Damian - III Gim.
 • Pitak Szymon - III Gim.

oraz Gołąbek Dominik „dobry duch drużyny” - II Gim.

Mgr Piotr Drozd

14 grudnia 2015 r.

instaling

Zapraszamy na Konkurs J. Obcych Słownictwa z Insta.ling

Lista słówek z j. niemieckiego
Lista słówek z j. angielskiego

7 grudnia 2015 r.

Żarnowiec

Uroczyste Obchody Roku Marii Konopnickiej

W związku ze zbliżającym się Rokiem Marii Konopnickiej Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Iwli połączyły siły, aby uroczyście go uczcić. W związku z tym przedsięwzięto już kilka imprez. Pierwszą z nich był wrześniowy Dzień Głośnego Czytania Utworów Konopnickiej w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Jego celem było propagowanie czytelnictwa, zachęcenie do sięgnięcia po teksty tej autorki.

Czytaj więcej

16 listopada 2015 r.

akademia

Akademia z okazji Święta Niepodległości

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten przypomina o dążeniu kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów niepodległości i odzyskaniu jej po 123 latach niewoli.
Z tej okazji w naszej szkole uczniowie klas IV, V szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum, pod kierunkiem nauczycielek: Wioletty Fornal, Magdaleny Szczęch oraz Ewy Staroń, przygotowali akademię upamiętniającą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie aktorzy przedstawili program poetycko-muzyczny, ukazujący wydarzenia z przeszłości Polski, dzięki którym nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność. Podczas całej uroczystości panowała wyjątkowa atmosfera. Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość oraz przypomniała uczniom, że pielęgnowanie naszych tradycji, to patriotyzm.
Występy naszych uczniów można docenić oglądając zdjęcia w galerii.

6 listopada 2015 r.

szachy

W powiecie zwycięstwo. W rejonie drugie miejsce i awans!!!

5 listopada w Krośnie odbyły się zawody Rejonowej Gimnazjady w Drużynowych Szachach. Nasi uczniowie: Szymon Pitak (szachownica pierwsza), Tomasz Frączek (szachownica druga), Damian Krówka (szachownica trzecia), Julia Kluk (szachownica czwarta) awansowali do tych zawodów po wcześniejszej wygranej na Gimnazjadzie powiatowej. Tutaj jednak czekało ich dużo trudniejsze zadanie. Aby awansować do fazy wojewódzkiej, musieli się zmierzyć z dwoma faworytami tych zawodów – z drużynami z Krosna, oraz silnymi drużynami z Jasła i Niebylca. Do ostatniej rundy nie byli pewni awansu, gdyż w bezpośrednich pojedynkach z drużynami z Krosna nie udało się uzyskać satysfakcjonujących rezultatów - przegrana z Gimnazjum nr 4 z Krosna (1:3), oraz remis z Gimnazjum nr 3 z Krosna (2:2). Ale dzięki pozostałym efektownym wygranym z drużynami z Jasła, Niebylca, Krościenka Wyżnego oraz Czudca, a także remisie w ostatnim pojedynku Gimnazjum nr 3 z Krosna i Gimnazjum nr 1 w Jaśle – nasi uczniowie uzyskali awans do ostatniego etapu rozgrywek. Tym wynikiem powtórzyli historyczny sukces swoich starszych kolegów sprzed 4 lat.
Czekamy na kolejne zawody życząc dalszych udanych partii w fazie wojewódzkiej i oczywiście gratulujemy już tych rozegranych.

3 października 2015 r.

Rocznica

Świetny program do nauki słówek

Program Insta.Ling jest stroną www do nauki słówek z języków obcych. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału na platformie, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu.

Czytaj więcej...

30 września 2015 r.

Rocznica

Światowy Dzień Głośnego Czytania

W dniu 29.09.2015r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Iwli włączyli się w obchody Światowego Dnia Głośnego Czytania. Z tej okazji w świetlicy szkolnej odbyło się wspólne czytanie ulubionych wierszy dla dzieci. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przypomnieli wiersze, które każdemu kojarzą się z beztroskim dzieciństwem. Któż z nas nie pamięta Stefka Burczymuchy, Dyzia Marzyciela czy Kaczki Dziwaczki? Po wspólnej podróży do krainy poezji, pan Andrzej Szwast przybliżył postać Marii Konopnickiej i zachęcił do lektury utworów tej znanej autorki.

Galeria zdjęć

28 września 2015 r.

Rocznica

Uroczystośc 650 - lecia miejscowości Iwla

W związku z obchodami 650-lecia miejscowości Iwla, 26 września 2015 roku w Domu Ludowym w Iwli odbyła się promocja książki ks. Ryszarda Szwasta przedstawiająca dzieje miejscowości.
W uroczystości wzięły udział osobistości ze świata kultury, nauki, duchowieństwa jak i naszej szkoły. Uroczystość uświetniły występy dzieci ze szkoły muzycznej z Krosna. Nasza szkoła również miała swój niemały wkład, by uroczystość nabrała odpowiedniego charakteru. Montaż przygotowała Pani Anna Dróbek. Nie zabrakło wierszy recytowanych przez naszych uczniów: Izabelę Pitak, Wacława Czupińskiego, Katarzynę Gumienną, Natalię Woźniak i Waldemara Czupińskiego, które połączone zostały oprawą muzyczną przygotowaną przez Panią Ewę Staroń. Publiczność, tak licznie zgromadzona na obchodach, że nie mogła się pomieścić w sali domu ludowego, nagrodziła występy naszych uczniów gromkimi brawami. Ten dzień zapadnie w pamięci każdego z mieszkańców naszej drogiej miejscowości, szczególnie jednak zapamiętają go uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, którzy włożonym w występ wysiłkiem przyczynili się do uświetnienia tego wspaniałego dla całej społeczności dnia.

17 września 2015 r.

Rocznica

„Wojna to płacz i śmierć”

W dniu 16 września 2015 roku w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Iwli odbyła się akademia z okazji rocznicy bitwy pancernej w „Dolinie Śmierci”. Uroczystość tę rozpoczęto montażem słowno – muzycznym pt. „Wojna to płacz i śmierć ˮ, w której brali udział uczniowie naszych szkół, następnie wszyscy udali się na Wzgórze 534, gdzie złożono kwiaty i znicze oraz uczczono minutą ciszy wszystkich poległych żołnierzy na tym terenie w latach 1944 – 1945. Akademię przygotowały: Pani Anna Dróbek - nauczyciel historii i Pani Ewa Staroń – nauczyciel muzyki.
Więcej na temat Operacji Karpacko – Dukielskiej m.in. na stronie:

http://www.dukla1944.strefa.pl/DUKLA_1944.html