Barbara Marchewka Zasłużony Działacz Kultury

Powiatu Krośnieńskiego

Podczas uroczystości Powiatowego Dnia Działacza Kultury, które odbywały się 23 maja br. w Rymanowie w restauracji „Stara Gorzelnia” nagrodzeni zostali działacze ludowi przez starostę krośnieńskiego Jana Pelczara i ludzie kultury przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Zasłużony dla Kultury Polskiej. O te odznaczenia wystąpił starosta krośnieński na wniosek burmistrzów i wójtów oraz dyrektorów ośrodków kultury. W tym roku starosta krośnieński wręczył trzy nagrody indywidualne i sześć zbiorowych.

Barbara Marchewka z  Łęk Dukielskich, artystka, instruktorka rękodzieła artystycznego, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalno-Ekologicznych „Animare”  nieprzerwanie od 1966 roku otrzymała na wniosek burmistrza Dukli nagrodę  starosty krośnieńskiego Jana Pelczara  za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Nagrody i odznaczenia wręczali: poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, starosta Jan Pelczar, wicestarosta Andrzej Guzik, , wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Stanisław Kenar, urzędujący członek Zarządu Powiatu Monika Subik oraz burmistrz gminy Rymanów Wojciech Farbaniec.

Pani Basi gratulujemy

kbr