Spotkanie w przedświątecznym czasie

W niedzielne popołudnie 19 grudnia br. odbyło się, po dwuletniej przerwie, spotkanie z mieszkańcami Dukli w sali teatralno-kinowej Ośrodka Kultury w Dukli. Pracownicy Ośrodka Kultury wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Zespołem Szarotka- Duklanie, Kapelą Duklanie i mieszkańcami Dukli przygotowali koncert bożonarodzeniowy i inscenizację  pt. „A gdy już wrócimy z Betlejem”. Inscenizacja nawiązywała do tradycji narodzenia dzieciatka Jezus,  ale była bardzo współczesna w formie przekazu, było współczesne słownictwo używane przez młodych ludzi, sposób komunikowania się np. SMS-y, facebook i inne, było nawet trochę polityki. Aktorzy, którzy wcielili się w historyczne postacie znakomicie poradzili sobie ze swoimi rolami, za co nagradzani byli sowitymi brawami przez publiczność, którą sala wypełniona była po brzegi. Na zakończenie śpiewano kolędy, a burmistrz Dukli Andrzej Bytnar złożył uczestnikom spektaklu bożonarodzeniowe, świąteczne życzenia i łamał się ze wszystkimi opłatkiem. Autorką scenariusza są panie Danuta Kostyra i Małgorzata Walaszczyk-Faryj – gratulujemy!

Po koncercie i życzeniach było również coś dla ciała: barszczyk z uszkami i inne pyszności.

Więcej zdjęć w galerii ...

Krystyna Boczar-Różewicz

2021-12-22