Baner

7 listopada 2013 r.

biegi

Biegowe sukcesy Marty

Jak co roku nasza szkoła była organizatorem Indywidualnych Mistrzostw Gminy w Biegach Przełajowych w ramach Gimnazjady.

Doskonale na tych zawodach zaprezentowała się nasza najlepsza biegaczka Marta Bożętka, uczennica klasy drugiej. Po znakomitym biegu nie dała najmniejszych szans swoim rywalkom i pewnie zwyciężyła na dystansie 1000m. Tym samym zapewniając sobie awans na zawody powiatowe.

Oprócz Marty do kolejnego etapu awansowała również Aleksandra Gydziak oraz Izabela Pitak, obydwie z IV-go miejsca.

Na szczeblu powiatu, rozgrywanym w Iwoniczu, poszczególne gminy reprezentuje pięcioro najlepszych chłopców i dziewcząt w swoich kategoriach, a więc skala trudności o wiele większa. Po zaciętej walce na ostatnich metrach nasza reprezentantka zajmuje drugie miejsce. Nieznacznie ulegając tylko swojej koleżance Aleksandrze Szewczyk.

Marta jedzie na mistrzostwa województwa. Niestety reszcie naszych reprezentantów nie udaje się zakwalifikować, ale mimo tego godnie reprezentują naszą szkołę, walcząc do samego końca.

Start na poziomie województwa jest najwyższym szczeblem współzawodnictwa międzyszkolnego w indywidualnych biegach przełajowych, a podkarpackie od lat znane jest z najwyższego poziomu sportowego w tej dyscyplinie. Niejednokrotnie zawodnicy z południowo-wschodniej Polski to reprezentanci kraju.

Nie inaczej było i w tym roku. Na starcie w Kolbuszowej zjawiła się cała czołówka z medalistami mistrzostw Polski włącznie. Marta w tym roku miała utrudnione zadanie, gdyż rywalizowała z rówieśniczkami oraz z dziewczynami z klas III-ich. Mimo tego, w gronie ponad 80-ciu zawodniczek uplasowała się na bardzo dobrej 14-ej pozycji.

Wielkie gratulacje dla naszej zawodniczki , która może być znakomitym przykładem na to, iż dzięki ciężkiej i systematycznej pracy, sukcesy można przeżywać nie tylko przed telewizorem, ale być ich głównym bohaterem.
(więcej zdjęć wkrótce)

1 marca 2012 r.

Gimnazjada

Dziewczyny tuż za podium

Wśród sportowców panuje przekonanie, iż najgorsze miejsce to czwarte, niby blisko podium, a jednak bez medalu. Tę właśnie gorzką pigułkę musiały przełknąć reprezentantki naszego gimnazjum na Zawodach Powiatowych w Piłce Siatkowej w Jedliczu.

Siedem zespołów, które zwycięsko wyszły z rywalizacji w swoich gminach, zostało rozlosowanych do dwóch grup. Naszymi rywalkami w pierwszej fazie zostały drużyny z Iwonicza i Jaszczwi.

W spotkaniu, otwierającym rywalizację w naszej grupie, Iwonicz łatwo pokonuje Jaszczew 2:0. Sprawa staje się jasna, musimy wygrać pierwszy mecz z Iwoniczem, aby zachować szansę na awans. Pierwszego seta wygrywamy na luzie (na zbyt dużym luzie), co usypia czujność naszych zawodniczek i drugie starcie pada łupem naszych rywali. Ti-brek nie ułożył się po naszej myśli, ponieważ na samym początku tracimy 5 punktów z rzędu i mimo szaleńczego pościgu nie udaje nam się dogonić rywali.

Przegrywamy 2:1.

W kolejnym spotkaniu dziewczyny „ podrażnione” porażką wyładowują swoją sportową złość na zespole z Jaszczwi, wygrywając 2:0.

Ostatecznie zajmujemy drugie miejsce w grupie i zyskujemy możliwość walki w ,,finale pocieszenia”.

Gramy w nim przeciw drużynie ze Świerzowej. Mecz stoi na bardzo wysokim poziomie. Pierwszy set to walka punkt za punkt, niestety ulegamy w nim 20:18. Set drugi to popis gry z naszej strony, zwyciężamy 20 do 8!!! Jednak w ti-breku znowu rywalki nam uciekają i musimy gonić wynik. Mimo naszej pogoni w zdobywaniu punktów z 14:9 do 14:13 to rywalki sięgają po trzecie miejsce w turnieju.

Szkoda było blisko…

Więcej informacji i zdjęć na stronie Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Podkarpacie" w Jedliczu

22 lutego 2012 r.

Gimnazjada

Iwla rządzi w gminie

Po zeszłotygodniowej rywalizacji chłopców dziś na plac gry wyszły gimnazjalistki. Naszym dziewczętom przyszło się mierzyć z zespołami z Łęk Dukielskich, Wietrzna oraz gospodarzami turnieju, drużyną Dukli.

Pierwszy mecz, a raczej set, był dla naszych zawodniczek zimnym prysznicem, gdyż reprezentantki Łęk Dukielskich po niespełna 5 min gry prowadziły już siedmioma punktami. Na szczęście okazało się, iż umiejętności siatkarskie były po naszej stronie i ostatecznie wygrywamy tego seta do 23, a całe starcie 2:0.

Następnie na przeszkodzie stanęły zawodniczki z Dukli, które mimo dopingu swoich kibiców nie potrafiły poradzić sobie z odbiorem naszej zagrywki i ostatecznie musiały uznać naszą wyższość, nie urywając nam seta.

Ostatnie decydujące spotkanie rozegraliśmy z zespołem z Wietrzna. Pierwsze starcie wygrywamy łatwo. Natomiast set drugi był cenną lekcją pokory. Nasze zawodniczki były już myślami na zawodach powiatowych i nie doceniały ambitnie grającej drużyny z Wietrzna. Na szczęście opamiętanie przyszło w porę i z kompletem zwycięstw powtarzamy sukces chłopaków.

W najbliższy poniedziałek czeka nas rywalizacja na szczeblu powiatowym. Miejmy nadzieję, że po niej będziemy mieli kolejne powody do dumy.

Reprezentacja gimnazjum w Iwli wystąpiła w składzie: Iza Szwast, Ola Janas, Sylwia Tabaka, Ilona Woźniak, Adrianna Bożętka, Magda Bożętka, Ola Bożętka i Wiola Frydrych.

16 lutego 2012

Gimnazjada

Lekcja siatkówki

Po wygranych zawodach w Dukli reprezentacja szkoły udała się na turniej powiatowy do Jedlicza. Zebrało się tam ośmiu zwycięzców rozgrywek gminnych z naszego powiatu. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Nam los przydzielił zawodników z Korczyny, Krościenka Wyżnego oraz Przybówki.

Poziom turnieju był tylko nieco wyższy od rozgrywek gminnych, w czym upatrywaliśmy naszych szans na kolejny awans. Niestety nasze rozbudzone oczekiwania zostały szybko zweryfikowane przez naszych rywali. Inna hala, słabszy dzień, brak koncentracji, presja. Wśród tych okoliczności można doszukiwać się przyczyn kolejnych porażek. Szkoda tym większa, iż każdy z naszych zawodników wiedział, jak blisko kolejna sportowa niespodzianka przeszła nam koło nosa.

14 lutego 2012 r.

Gimnazjada

Zwycięstwo naszych siatkarzy

W dniu Św. Walentego w hali MOSiR w Dukli odbyła się gimnazjada chłopców w piłce siatkowej na szczeblu gminnym. W turnieju wzięło udział 5 zespołów z : Iwli, Dukli, Równego, Jasionki i Łęk Dukielskich. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

Nasi uczniowie w składzie: Ireneusz Krówka, Marcin Mamczarz, Tobiasz Szwast, Kamil Szwast, Marcin Szymański, Krystian Kwasek, Konrad Torbik i Jakub Skoczeń pierwszy mecz rozegrali z zespołem z Równego i wygrali 2:0. Jak się później okazało był to początek zwycięskiego marszu. Kolejne zespoły odprawiane były z kwitkiem, na którym było napisane 0 do 2-ch.

W finałowym starciu, które miało zadecydować o tym, kto uda się na ,,zawody powiatowe” spotkaliśmy się z drużyną z Łęk Dukielskich. Po dwóch, bardzo wyrównanych setach na tablicy widniał wynik 1:1. O zwycięstwie musiał zadecydować ti –brek, w którym mocniejszymi nerwami wykazali się uczniowie z Iwli.

Gratulujemy chłopakom jednocześnie życząc im powodzenia na zawodach powiatowych oraz czekamy na powtórkę w wykonaniu naszych dziewczyn.

Zdjęcia z tego turnieju można zobaczyć na stronie www.zs2.dukla.pl

7 grudnia 2011 r.

Mikołajki

I Szkolny Turniej o Puchar Św. Mikołaja

W dniu 7 grudnia w naszej szkole odbył się I Turniej o Puchar Św. Mikołaja. Do rywalizacji przystąpiły 3 drużyny: reprezentacja dziewcząt, chłopców oraz nauczycieli. Rywalizacja odbyła się na zasadzie gry "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów do 15 punktów.

Na plac gry pierwsze wyszły dziewczęta i nauczyciele, którzy okazali się lepsi od swoich podopiecznych, wygrywając 2:0. Następnie doszło do spotkania zespołów dziewcząt i chłopców, z którego zwycięsko wyszli nasi uczniowie - wynik końcowy 2:0. W meczu finałowym przy ogłuszającym dopingu dla obydwu drużyn doszło do zaciętej rywalizacji, w której o zwycięstwie musiał zdecydować Tie-break. Lepsi okazali się uczniowie, wygrywając 3-go seta 16:14 i cały turniej.

Składy drużyn:

Nauczyciele: Eliza Szubra, Katarzyna Nowak, Izabela Szwast, Maciej Raus, Witold Zatorski i ks. Andrzej Kuzio

Dziewczyny: Iza Szwast, Wioletta Fydryk, Magda Bożętka, Ada Bożętka, Ola Bożętka, Sylwia Tabaka, Ilona Woźniak.

Chłopcy: Ireneusz Krówka, Krystian Kwasek, Konrad Torbik, Kamil Szwast, Marcin Szymański, Marcin Mamczarz.

Zobacz zdjęcia z turnieju.

8 listopada 2011 r.

Coca-Cola Cup

Turniej Coca-Cola Cup

Tak jak w roku ubiegłym, także i w tym, uczniowie naszej szkoły brali udział w rozgrywkach o puchar Coca-Cola Cup. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta przystąpili do rywalizacji w pierwszej rundzie eliminacji, która odbyła się w Łękach Dukielskich.

Na boisko pierwsi wybiegli chłopcy. Mieli trudne zadanie do wykonania ponieważ przyszło im się mierzyć z drużyną gospodarzy oraz z Gimnazjum w Dukli.

Czytaj więcej...

23 października 2011 r.

Biegi

Indywidualne Biegi Przełajowe Przemyśl 2011r.-etap wojewódzki

Na mistrzostwach województwa w biegach przełajowych, Ireneusz Krówka zajął 16-te miejsce w gronie niemal stu zawodników. Podkreślić trzeba iż jest to spore osiągnięcie ucznia naszej szkoły. GRATULACJE!

Zobacz zdjęcia z zawodów.

20 września 2011 r.

Biegi

Indywidualne Biegi Przełajowe Iwonicz 2011r.-etap powiatowy

We wtorek 20 września w Iwoniczu rozegrane zostały biegi przełajowe na etapie powiatowym. Naszą szkołę reprezentowała czwórka zawodników: Janusz Rykała, Ilona Woźniak, Adrianna Bożętka oraz Ireneusz Krówka. Był to kolejny etap eliminacji do gimnazjalnych Mistrzostw Województwa. Awans uzyskiwały cztery najlepsze osoby z każdej kategorii. Pomimo ogromnego wysiłku i woli zwycięstwa cel ten udało się uzyskać jedynie Irkowi, który zajął drugie miejsce i wraz z czwórką najlepszych w każdej kategorii pojedzie reprezentować naszą szkołę i powiat na mistrzostwach województwa w Przemyślu.

Zobacz zdjęcia z zawodów.

17 września 2011 r.

Indywidualne Biegi Przełajowe Iwla 2011r. - etap gminny

Dnia 17 września w naszej szkole odbyły się biegi przełajowe, etap gminny, mające na celu wyłonienie najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach. Po rozegraniu zawodów w kategoriach szkół podstawowych na starcie stanęli gimnazjaliści. Walczyli oni na dystansie ok. 1000m klasy I gimnazjum oraz ok. 1500m klasy II i III. Kolejno startowały dziewczęta a za nimi chłopcy.

Na słowa uznania zasłużyli nasi uczniowie którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w czterech biegach. Janusz Rykała okazał się bezkonkurencyjny w kat. chłopców klas I gimnazjów. W ślad za nim poszli Ilona Woźniak oraz Ireneusz Krówka, którzy zwyciężyli w swoich biegach. Wspomnieć należy także o Adriannie Bożętce, która plasując się na 4 miejscu wywalczyła awans na etap powiatowy.

Pozostałe wyniki:

Dziewczyny kl.I gimnazjum

1.Wiktoria Krzepkowka – Łęki Dukielskie
2.Sylwia Mazur-Wietrzno
3.Monika Dziadowicz – Wietrzno

Chłopcy kl.I gimnazjum

1.Janusz Rykała –Iwla
2.Piotr Godek – Wietrzno
3.Kacper Ochała – Wietrzno
4.Daniel Pachana – Równe

Dziewczyny kl. II-III gimnazjum

1.Ilona Woźniak –Iwla
2.Beata Wojdyła – Łęki Dukielskie
3.Regina Fornal – Łęki Dukielskie
4.Adrianna Bożętka – Iwla
5.Anna Rubaj

Chłopcy kl. II-III gimnazjum

1.Irenausz Krówka – Iwla
2.Paweł Szyszlak – Jasionka
3.Maksymilian Długosz – Równe
4.Patryk Kielar – Łęki Dukielskie
5.Damian Mazur – Wietrzno