Szkolne aktualności

15 czerwca 2017 r.

konkurs ptaki

Konkurs przyrodniczo-ortograficzny i plastyczny rozstrzygnięty

7 czerwca odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo - Ortograficzny "Ptaki z podkarpackich lasów" organizowany we współpracy z Nadleśnictwem Dukla. Pytania konkursowe dotyczyły głównie charakterystycznych cech biologii poszczególnych gatunków ptaków występujących w okolicznych lasach – ich wyglądu, występowania, odżywiania, rozmnażania i przystosowania do życia w środowisku leśnym. Uczestnicy konkursu wykazali się nie tylko znajomością gatunków ptaków, ale także umiejętnością definiowania pojęć przyrodniczych oraz poziomem kompetencji ortograficznych.
Laureaci konkursu otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Dukla.
Serdecznie dziękujemy Pani Marii Stankiewicz, wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu i gratulujemy zwycięzcom.
W tym samym dniu roztrzygnięty został również Konkurs Plastyczny "Papierowe ptaki". Lista laureatów będzie przedstawiona już w poniedziałek 19 czerwca.

Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo - Ortograficznego
"Ptaki z podkarpackich lasów":

Kategoria gimnazjum:

  1. Emanuela Rędowicz - Zespół Szkół Nr 2 w Dukli
  2. Marcel Bytnar - Zespół Szkół Nr 2 w Dukli
  3. Milena Bień - Zespół Szkól Publicznych w Jasionce
    oraz Jakub Głód - Zespół Szkól Nr 2 w Dukli

Wyniki w pozostałych kategoriach na stronie: SP Iwla

14 czerwca 2017 r.

wycieczka

Zdjęcia z wycieczki Kraków - Zator

Galeria zdjęć

1 czerwca 2017 r.

wycieczka

Wycieczka do Rzeszowa – Łańcuta - Kalwarii Pacławskiej

W dniach 30 i 31 maja uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Iwli pojechali na wycieczkę. Pierwszym jej etapem był Fly-Park w Rzeszowie. Po rozgrzewce z trenerami można było próbować swoich sił w skokach na trampolinach. Obrotom i przewrotom nie było końca. Zabawa okazała się przednia.

Czytaj więcej...

22 maja 2017 r.

instaling

Zapraszamy na Konkurs „Słownictwo INSTA.LING”

Regulamin Konkursu „Słownictwo INSTA.LING”
Słownictwo do Konkursu INSTA.LING

9 maja 2017 r.

akademia

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali program artystyczny, który przypomniał wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Ta cenna lekcja historii wzbogaciła naszą wiedzę o tym, jakże ważnym dla naszego kraju, wydarzeniu.

Galeria zdjęć

12 kwietnia 2017 r.

bankomat

Laureaci VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "BankoMat"

Stan swojej wiedzy matematyczno - ekonomicznej sprawdzali już po raz ósmy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów uczestniczący w Konkursie Matematycznym BankoMat, organizowanym w Szkole Podstawowej w Iwli pod patronatem Banku PKO BP. Serdecznie dziękujemy Panu Jarosławowi Kubitowi - dyrektorowi Banku PKO BP Oddział 1 w Dukli, wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu i gratulujemy zwycięzcom.

Laureaci VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "BankoMat"

I miejsce ex aequo:

Bartosz Ryczak (ZSP w Łękach Dukielskich)

Szczepan Ryczak (ZSP w Łękach Dukielskich)

II miejsce: Tomasz Frączek (Gimnazjum w Iwli)

III miejsce: Julia Kluk (Gimnazjum w Iwli)

wyróżnienia:

Kacper Murzański (Gimnazjum w Głojscach)

Krzysztof Kwaśniowski (ZSP w Tylawie)

Wyniki w pozostałych kategoriach na stronie: SP Iwla

28 lutego 2017 r.

Konkurs walentynkowy

Gminny Konkurs na Obcojęzyczną Kartkę Walentynkową

Kolejny raz w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Iwli odbył się Gminny Konkurs Obcojęzycznej Kartki Walentynkowej. Kartki konkursowe, w dwóch językach obcych: j. angielskim i j. niemieckim, wykonali uczniowie ze szkół gminy Dukla: Równego, Wietrzna, Dukli, Głojsc, Łęk Dukielskich i Iwli. Uczniowie, jak co roku, wykazali się dużymi zdolnościami plastycznymi oraz pomysłowością. Jury brało pod uwagę estetykę wykonania, oryginalność pracy, nietuzinkowość umieszczonych życzeń oraz poprawność językową zaprezentowanych tekstów. W związku z tym, że autorzy prac wykonali przepiękne kartki i wybór był bardzo trudny, zostały przyznane miejsca ex aequo oraz wyróżnienia Nagrodzonym oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do obejrzenia naszej galerii ze zdjęciami kartek, które wpłynęły do nas na konkurs.

Wyniki w kategorii gimnazjum (I - III):

I miejsce: Katarzyna Dubiel kl. II - Gimnazjum w Iwli

II miejsce ex aequo:

Gabriela Dembiczak kl.III - Gimnazjum w Wietrznie

Natalia Knap kl. II - Gimnazjum w Wietrznie

Wyniki w pozostałych kategoriach na stronie SP Iwla
Galeria zdjęć

21 grudnia 2016 r.

Szachy

IV miejsce w Rejonowej Gimnazjadzie

Drużyna Gimnazjum w Iwli, jak co roku, przystąpiła do zawodów w ramach Gimnazjady organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy. Drużyna w składzie: Tomasz Frączek – szachownica pierwsza, Maciej Szwast (szachownica druga), Dawid Bek (szachownica trzecia) oraz Julia Kluk (szachownica czwarta) wygrała zawody na szczeblu powiatu, pokonując drużyny z Krościenka Wyżnego, Rogów, Świerzowej Polskiej, Odrzykonia i Potoka. W Gimnazjadzie Rejonowej już nie było tak dobrze. Trudne do pokonania okazały się drużyny z Gimnazjum w Niebylcu i Gimnazjum nr 4 w Krośnie. Mimo zaciętej walki na szachownicach, naszej drużynie nie udało się uzyskać miejsca w pierwszej dwójce, dającej awans do turnieju wojewódzkiego. Szachiści zakończyli swój udział w Gimnazjadzie na czwartym miejscu.
Gratulujemy postawy i dobrej gry.

17 października 2016 r.

Podręczniki

Serdeczne życzenia w Dniu Edukacji

Głównym punktem obchodów Dnia Edukacji Narodowej była akademia, zorganizowana w przeddzień święta pracowników oświaty. Gimnazjaliści piosenką i słowem uświetnili ten dzień. Wiele miłych słów popłynęło w stronę nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie i troskę o ich rozwój intelektualny i etyczny. Nie zabrakło też humoru ze szkolnej ławki. Wiele śmiechu wzbudziło przedstawienie przygotowane przez uczniów II i III klasy, ukazujące z przymrużeniem oka szkolne zajęcia widziane z perspektywy uczniów i nauczyciela.

Galeria zdjęć

22 lipca 2016 r.

Podręczniki

Szkolny zestaw podręczników obowiązujący w Gimnazjum w Iwli od 01.09.2016 r.

Czytaj więcej...