3 grudnia 2012 r.

Gimnazjum wywalczyło awans do turnieju wojewódzkiego!

SzachyBardzo dobrze spisała się drużyna szachowa podczas zawodów rejonowej Gimnazjady, która odbywała się w Gimnazjum nr 4 w Krośnie. Nasza drużyna po zaciętych meczach zajęła drugie miejsce, uzyskując awans do turnieju wojewódzkiego. Jest to ogromny sukces, bo jeszcze nigdy drużyna szachowa z gminy Dukla nie startowała w zawodach finałowych.

Nasza młodzież rywalizowała do ostatniej rundy z zespołem z Rymanowa, któremu udał się rewanż za turniej powiatowy, gdyż wygrali na tym turnieju z naszą drużyną 3-1. Na szczęście nasza drużyna nie załamała się tą porażką i w następnych rundach zaczęła pokonywać swoich rywali. Najlepiej wypadli: Kamil Szwast (6pkt z 7 partii) i Marcin Szymański (5pkt z 7 partii), jednak gratulacje i pochwały należą się całej drużynie.

5 grudnia również w Krośnie odbędą się zawody wojewódzkie, w których oprócz Naszego Zespołu i Gimnazjum nr 4 z Krosna wystartują drużyny z Rudnika, Stalowej Woli, Pilzna, Dębicy, Golcowej, Sanoka, Górna, Nowej Sarzyny, Przemyśla i Gorliczyny.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki w rozgrywkach wojewódzkich.

Wyniki Rejonowej Gimnazjady w Szachach Drużynowych 2012