- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
-
Dodatki motywacyjne z budżetu państwa
- Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2024-2027
- Program „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024 – 2027
- Dofinansowanie wynagrodzeń w postaci dodatku motywacyjnego oraz kosztów składek od tych wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na lata 2024-2027
- Wybory na sołtysów i przewodniczącego zarządu osiedla 2025
- Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2025
Jubileusz Dziesięciolecia Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego „Galicja”

Dziesięć lat za nami, ale dziesięciolecia przed nami
Wczoraj, 15 maja 2025 roku w Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli odbyło się spotkanie „Ścieżkami historii”, które było okazją do świętowania dziesięciolecia powstania Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego „Galicja”, jak również podsumowania jego działalności.
Spotkanie rozpoczął i przywitał gości dyrektor Muzeum Mateusz Such. Wśród przybyłych gości byli: poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, burmistrz Dukli Krystyna Andruch, przewodniczący rady Miejskiej w Dukli Paweł Kuffner, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek, dyrektor, etatowy członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Krośnie Monika Subik, członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Krośnie Józefa Winnicka –Sawczuk, członkowie Stowarzyszenia „Galicja”, osoby współpracujące ze Stowarzyszeniem i sympatycy, mieszkańcy Dukli, gminy Dukla i okolicy.
Prezes Stowarzyszenia Sławomir Worek i zastępca prezesa Artur Hejnar przedstawili najważniejsze zrealizowane projekty oraz najciekawsze znaleziska podczas prowadzonych prac badawczych. Niektóre z nich są ozdobą muzealnych kolekcji archeologicznych inne takie jak np. dzwon znaleziony na Pustelni św. Jana z Dukli wrócił do funkcji, którą pełnił przed zakopaniem w czasie okupacji niemieckiej. W ciągu 10 lat Stowarzyszenie Eksploracyjno – Historyczne „Galicja” przeprowadziło 250 ekspedycji, z których zdecydowana większość zakończona była sukcesem. Po zakończonej prezentacji burmistrz Dukli Krystyna Andruch złożyła na ręce prezesów gratulacje, wręczyła kwiaty i prezent – dzwon z herbem Dukli. Gratulacje od Dyrekcji Lasów Państwowych przekazał Edward Marszałek. Po gratulacjach wywiązała się dyskusja, po której prezesi wręczali Medal Jubileuszowy, a otrzymali go: poseł Piotr Babinetz, burmistrz Krystyna Andruch, dyrektor Zarządu Starostwa Powiatowego w Krośnie Monika Subik, dyrektor Muzeum Historycznego – Pałac w Dukli, Edward Marszałek z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Artur Paczkowski Nadleśniczy Nadleśnictwa Kołaczyce, przewodnik beskidzki Roman Frodyma, Leszek Wilk z Prywatnego Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych w Krośnie, Bogusław Głód – specjalista z tematyki I wojny światowej, Bernadetta Rajchel z PANS w Krośnie, Leszek Przybyłowski – przewodnik turystyczny i Aleksandra Prugar z GOK w Korczynie.
Spotkanie zakończył poczęstunek, tort dla uczestników spotkania przygotowała wraz z dziećmi Urszula Łojko- Smogorzewska. Bardzo dziękujemy.
Krystyna Boczar-Różewicz