- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
-
Dodatki motywacyjne z budżetu państwa
- Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2024-2027
- Program „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024 – 2027
- Dofinansowanie wynagrodzeń w postaci dodatku motywacyjnego oraz kosztów składek od tych wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na lata 2024-2027
Grochem o ścianę...
O ścieżce „Po Dukli”, która powstała w ramach realizowanego przez gminę Dukla projektu pt. „Dukla – Svidnik 360o” pisałam już wielokrotnie. To składający się z 16 przystanków o długości 13,5 km wytyczony szlak, który obejmuje atrakcje architektoniczno-przyrodnicze Dukli i okolicy. Dwa z przystanków znajdują się poza Duklą. Jeden przystanek z tych dwóch to - dąb w Cergowej, a drugi to wieża widokowa na szczycie góry Cergowej, oddana do użytku w 2018 roku.
W ramach projektu na górnej platformie została zainstalowana luneta panoramiczna, z której odwiedzający ją turyści mogą skorzystać za darmo i cieszyć się pięknymi widokami. Dlatego dziwi fakt, że porysowana została część okularu. Pytam: W jakim celu? Komu to służy? Z pewnością nie służy tym, którzy chcieliby korzystać z lunety zainstalowanej na wieży.
To kolejny akt wandalizmu, z którym wszyscy musimy walczyć. Nie dość, że uszkodzona została optyka lunety, to schody na wieżę zostały podziurawione rakami na buty. Można przecież je ściągnąć, aby nie niszczyć schodów - są drewniane! Dla chcącego nic trudnego. Wydaje mi się, że im więcej infrastruktury turystycznej powstaje w naszej gminie tym więcej obserwujemy aktów wandalizmu. Po raz kolejny zniszczono Budkę Nietelefoniczną, jak się okazuje można budkę skopać, chcieć ją wywrócić, itd., po prostu zniszczyć, aby nikt nie mógł z niej skorzystać. Mam wrażenie, że część młodzieży z Dukli i okolic nie ma żadnych zainteresowań, a jedyne co ich cieszy to niszczenie infrastruktury przygotowanej dla uatrakcyjnienia naszej miejscowości i gminy. Apeluję do tych, którym zależy na atrakcyjności turystycznej naszej pięknej gminy. Informujcie o aktach wandalizmu Urząd Miejski w Dukli, policję, zwracajcie uwagę tym, którzy to robią. Koszt lunety i budki Nietelefonicznej to 32 tysiące zł, gdyby wandalom lub ich rodzicom przyszło za to zapłacić następnym razem, jak sądzę, zastanowili by się nad tym.
Apel do policji: A może warto byłoby wysłać od czasu do czasu patrol na dworzec autobusowy!!!! Zobaczcie zniszczenia na zdjęciach!!!!
Krystyna Boczar-Różewicz