- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Od Rusal do Jana
Święto łemkowskiej kultury i tradycji w Zyndranowej
W dniach 27-28 lipca 2024 roku w Zyndranowej odbyło się święto „Od Rusal do Jana” (Rusińskie Zielone Świątki). Święto rozpoczęło się w Muzeum Kultury Łemkowskiej zwiedzaniem muzeum i promocją publikacji i książek ostatnio wydanych, a także złożeniem kwiatów pod pomnikami działaczy kultury łemkowskiej – poety Iwana Rusenki, malarza Nikifora i pisarza Wołodymira Chylaka oraz ofiar I i II wojen światowych. Wystąpiły również zespoły : Tereściacy, Hudacy i Hudobna Skupina Medial. Od lat na święto zjeżdżają Łemkowie, rozsiani po Polsce i świecie, głównie w wyniku powojennej akcji "Wisła.
W niedzielę święto rozpoczęła uroczysta Msza św., a po niej nastąpiło oficjalne otwarcie obchodów święta przez przewodniczącego Towarzystwa Muzealnego w Zyndranowej Bohdana Gocza, który przywitał zebranych gości: panią Mirosławe Kopystiańską z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, burmistrza Dukli Krystynę Andruch, przewodniczącego Rady Miejskiej w Dukli Pawła Kuffnera wraz z radnymi Rady Miejskiej w Dukli, radnych Rady Powiatu Krośnieńskiego: Józefę Winnicką – Sawczuk i Marka Góraka, Łukasza Piroga burmistrza, dyrektora Muzeum Historycznego-Pałac w Dukli, nadleśniczego Nadleśnictwa Dukla Zbigniewa Żywca, Mikołaja Gabło z małżonką i wszystkich którzy przybyli świętować do Zyndranowej. Całą imprezę prowadził Mikołaj Gocz.
Niedzielne popołudnie wypełniły występy zespołów ludowych, które rozpoczął Zespół Łęczanie, kolejno grali i śpiewali: Kapela Duklanie, Zespół Baka, Osławianie i Hudacy. Na stoisku promocyjnym Gminy Dukla i Transgranicznej Informacji Turystycznej można było otrzymać materiały promocyjne, jak również zakupić publikacje książkowe i gadżety. Stoiska z rękodziełem oferowały pamiątki: ikony, krywulki, wyroby wiklinowe.
Krystyna Boczar-Różewicz