Archiwum 2011/2012

15 czerwca 2012 r.

Konkurs

Wyniki Obcojęzycznego Konkursu Przysłów w Języku Angielskim
i Języku NiemieckimCzytaj więcej...

30 maja 2012 r.

Konkurs przyrodniczy

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo - Ortograficznego Rośliny chronione z podkarpackich lasów


Czytaj więcej...

19 kwietnia 2012 r.

Bankomat

„Wiedzieli na bank”


Do II edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego BankoMat, organizowanego pod patronatem Banku PKO BP, zgłosiło się 19 gimnazjalistów reprezentujących szkoły w: Tylawie, Równem, Dukli, Łękach Dukielskich, Jasionce i Iwli.

Czytaj więcej...

15 kwietnia 2012 r.

Projekt

Wyniki Obcojęzycznego Projektu WielkanocnegoCzytaj więcej...

13 stycznia 2012 r.

Projekt

Obcojęzyczny Projekt BożonarodzeniowyDla każdego z nas Święta Bożego Narodzenia to przeżycie religijne i rodzinne. Od wieków chrześcijanie na całym świecie w różnorodny sposób obchodzą święta Bożego Narodzenia. Choinka jest znana niemal wszędzie, a jej zwyczaj wywodzi się z Niemiec. Najsłynniejszą kolędę „Cicha noc” przetłumaczono na 175 języków, najpiękniejsze szopki są podobno we Włoszech, a we Francji jada się podczas Wigilii ostrygi. Te oraz inne zwyczaje uczniowie naszej szkoły prezentowali na projektach, jakie przygotowali na Konkurs Obcojęzycznych Projektów Dwujęzycznych.

Czytaj więcej...

10 stycznia 2012 r.

Konkurs Kolędy i Wiersza

Konkurs Bożonarodzeniowej Kolędy ObcojęzycznejTradycyjnie jak co roku w grudniu, w naszej szkole odbył się Konkurs Kolędy i Wiersza Obcojęzycznego zorganizowany przez nauczycieli j. obcych. To już kolejna edycja tego lubianego przez uczniów konkursu, którego celem było nie tylko propagowanie kolęd anglo-i niemieckojęzycznych wśród dzieci i młodzieży, przybliżenie kultury oraz zwyczajów bożonarodzeniowych obcych krajów ale przede wszystkim zachęcenie do nauki języków obcych.

Czytaj więcej...

18 grudnia 2011 r.

Rowerzyści

Uczniowie wybrali temat projektu edukacyjnego„Turystyka piesza i rowerowa jako sposób na poznanie ciekawych miejsc naszego regionu”

Do tego tematu została opracowana instrukcja do projektu przez p. Kazimierza Belcika, który został opiekunem całego przedsięwzięcia. Z instrukcją zapoznać się można już teraz na stronie internetowej. Wkrótcezostaną wybrane grupy odpowiedzialne za realizację celów projektu.

Czytaj więcej...

25 listopada 2011 r.

Mikołajki

Dzień bez pytań!Czytaj więcej...

20 listopada 2011 r.

Występ naszej uczennicy na koncercie z okazji Święta Niepodległości

Laureatka

Arleta Urbańska, nasza „śpiewająca dziewczyna”, zakwalifikowała się do Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Do eliminacji powiatowych, które odbyły się 3 listopada w GOK w Miejscu Piastowym, zgłosiło się blisko 70 wykonawców. Do ścisłego finału jury zakwalifikowało 11 prezentacji w każdej kategorii wiekowej. Arleta zaśpiewała piękną pieśń „Katyń 2010” i zdobyła III miejsce. Występ Arlety można było obejrzeć podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości w Miejscu Piastowym w dniu 11 listopada 2011 r.

Gratulujemy Arlecie i życzymy jej dalszych sukcesów w innych konkursach.

Zobacz zdjęcia

19 listopada 2011 r.

Drużyna szachistów zakończyła zawody na trzecim miejscu

Dyplomy

Nasi szachiści zakończyli swoje zmagania w rejonowej Gimnazjadzie na trzecim miejscu. Nasza drużyna do końca walczyła o drugie miejsce, które dawało jej awans do etapu wojewódzkiego. Niestety, czasami zbyt wielkie emocje związane z możliwością odniesienia największego sukcesu w historii szkoły w tej dyscyplinie sportu, paraliżują i swoje szanse na zwycięstwa zaprzepaszcza się w ostatnich decydujących partiach. W drużynie zagrali: na pierwszej szachownicy - Kamil Szwast (6 pkt.), na drugiej - Ireneusz Krówka (5 pkt.), na trzeciej - Konrad Torbik (3 pkt.), na czwartej - Arleta Urbańska (2,5 pkt.). W sumie nasi zawodnicy zdobyli w tym turnieju 16,5 pkt. i uplasowali się na trzecim miejscu za Gimnazjum nr 4 z Krosna i Gimnazjum nr 1 z Jasła. Startowało 8 drużyn. Za bardzo waleczną postawę jaką prezentowali we wszystkich zawodach należą im się duże brawa. Gratulujemy!

10 listopada 2011 r.

Konkurs matematyczny

Szkolny Konkurs Matematyczny
„Mistrz zagadek logicznych”Czytaj więcej...

3 listopada 2011 r.

Zakrętki

„ Im więcej, tym lepiej”

Pod takim hasłem odbywa się w naszej szkole po raz drugi zbiórka zakrętek, które zostaną przekazane na szczytny cel charytatywny

Czytaj więcej...

29 października 2011 r.

Dyplom

Gimnazjalni szachiści zamatowali drużyny w powiecie

Szachiści sprawili nam radość swoim zwycięstwem w Powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży, która odbywała się w Zręcinie. Ireneusz Krówka, Kamil Szwast, Konrad Torbik i Arleta Urbańska zajęli pierwsze miejsce po zwycięskich pojedynkach z drużynami ze Zręcina 3-1, oraz Jedlicza 3-1. Komplet punktów uzyskali: Ireneusz Krówka i Arleta Urbańska. Kamil i Konrad wygrali po jednej partii. Wkrótce nasi mistrzowie zmierzą się z drużynami z całego województwa podkarpackiego. Życzymy im utrzymania koncentracji i odważnych posunięć na szachownicy w kolejnym, na pewno trudniejszym etapie.

Zobacz zdjęcia z zawodów.

27 października 2011 r.

Arleta

Arleta zaśpiewa dla powiatu

We wtorek 25-10-2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Dukli odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. Z naszej szkoły brały w nim udział dwie solistki – Arleta Urbańska i Wioletta Fydryk. Arleta zaśpiewa dla całego powiatu 3 listopada o godz. 12.00 w Miejscu Piastowym.

Czytaj więcej...

17 października 2011 r.

Sukces uczennicy Gimnazjum w Iwli w IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim „ Płynąć pod prąd”

"Aby dojść do źródeł, trzeba płynąć pod prąd, z prądem płyną tylko śmieci" (Zbigniew Herbert)

Zrozumienie twórczości Zbigniewa Herberta wymaga wyzbycia się obłudy codzienności, zajrzenia w głąb swojego sumienia, a przede wszystkim umiłowania Prawdy i przyjęcia postawy wyprostowanej „wśród tych, co na kolanach”. Nie jest to jednak droga łatwa, bo podążanie za nią, jak pisał poeta, niesie za sobą nagrodę w postaci „chłosty śmiechu, zabójstwa na śmietniku i przyjęcia do grona zimnych czaszek”, ale jakże zacnych przodków: „Gilgamesza, Hektora, Rolanda obrońców królestwa bez kresu i miasta popiołów”.

Czytaj więcej...

17 października 2011 r.

Otrzęsiny

Otrzęsiny 2011

W dniu 11.10.2011 r. pierwszoklasiści zostali ostatecznie włączeni w poczet uczniów Gimnazjum w Iwli, tym samym przyjmując na siebie wszystkie prawa, przywileje i obowiązki. Tak zwane "Otrzęsiny" klas pierwszych, czyli popularnie "chrzest kotów" były zabawą połączoną z rywalizacją uczniów.

Czytaj więcej...

17 września 2011 r.

Tegoroczni absolwenci wybierali szkoły poza gminą Dukla

Większość absolwentów naszej szkoły zdecydowała się podjąć dalsze kształcenie w szkołach krośnieńskich. Trójka z nich wybrała szkołę gastronomiczno-hotelarską w Iwoniczu i będzie rozwijać zainteresowania sztuką kulinarną.

Czytaj więcej...