Archiwum 2012/2013

26 czerwca 2013 r.

Strzelectwo

Strona internetowa Kamili Czarnawskiej

Na tej stronie znajdziesz wiele interesujących wiadomości na temat strzelectwa.

Zobacz stronę

25 czerwca 2013 r.

Konkurs

DZIEŃ.DE / DER-TAG.PL

Wszyscy uczniowie z klas od I do III gimnazjum wzięli udział w Dniu Niemieckim dzień.de/der-tag.pl, który został zorganizowany w naszej szkole 5 czerwca. Jest to coroczna akcja, organizowana przy współpracy Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Młodzieży w Polsce i Niemczech. Jej celem jest popularyzacja wiedzy o sąsiednim kraju pod hasłem: „ Niemcy dowiadują się więcej o Polsce, a Polacy o Niemczech”.

Czytaj więcej...

21 czerwca 2013 r.

konkurs

Osy, biedronki, mrówki i motyle

Jedne niepozorne, inne barwne. Wszystkie łączy przynależność do świata owadów. Niektóre z nich stały się źródłem inspiracji artystycznej dla uczestników Konkursu Plastycznego „Owady leśne” zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pod patronatem Nadleśnictwa Dukla. Najwięcej prac wykonali uczniowie z Równego i Wietrzna. W konkursie brali też udział uczniowie reprezentujący szkoły z Dukli, Głojsc, Łęk Dukielskich i Iwli. Wszyscy uczestnicy konkursu ujawnili duże zdolności plastyczne, wykazali się pomysłowością i starannością w tworzeniu form przestrzennych wzorowanych na owadach. Wyłonienie najlepszych spośród tak wielu bardzo dobrych prac stanowiło trudne zadanie dla konkursowego jury. Organizatorzy nagrodzili 19 prac we wszystkich kategoriach wiekowych. Nagrody zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Dukla. Osy, biedronki, mrówki, motyle i inne niezwykłe owady można było oglądać na szkolnej wystawie. Zostały też wyeksponowane w sali edukacyjnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Zobacz zdjęcia z konkursu

20 czerwca 2013 r.

laureaci

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Językowym !

Marta Bożętka i Diana Nowak z klasy I gimnazjum wygrały Ogólnopolski Konkurs Językowy „Nakręceni na języki”, który został zorganizowany przez Szkołę z klasą 2.0 wspólnie z British Council i Goethe Institut. Dziewczyny nagrały krótki film w j. niemieckim i j. angielskim – spot reklamowy dla obcokrajowców, w którym opowiadały o sobie, swojej szkole, miejscowości i zachęcały do jej odwiedzenia, a następnie zamieściły go na bezpłatnym serwisie, umożliwiającym oglądanie filmów. Nagroda, czyli lekcja Skype z native-spekarem Andreasem Kotzem z Instytutu Goethego już za nimi. Rozmowa okazała się nie tylko źródłem nauki, ale również świetną zabawą i na pewno z każdym zainteresowanym podzielą się swoimi wrażeniami. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz zdjęcie laureatów

8 maja 2013 r.

Bankomat

Trzeba umieć liczyć

Stan swojej wiedzy matematyczno - ekonomicznej mogli po raz trzeci sprawdzić uczniowie gimnazjów uczestniczący w Konkursie Matematycznym BankoMat, organizowanym w Szkole Podstawowej w Iwli pod patronatem Banku PKO BP.

Czytaj więcej...

5 kwietnia 2013 r.

Kamera

Spot reklamowy Marty i Diany

Uczennice klasy I gimnazjum, Marta Bożętka oraz Diana Nowak wystąpiły w amatorskim filmiku, reklamując swoją szkołę w j. angielskim i  j. niemieckim. Dziewczyny przygotowały spot reklamowy dla obcokrajowca w ramach ogólnopolskiego konkursu "Nakręceni na języki", zorganizowanego przez Szkołę z klasą 2.0 i Goethe- Institut. Podstawowym warunkiem, oprócz nakręcenia filmiku, było umieszczenie go na bezpłatnym serwisie, umożliwiającym oglądanie filmów.

Zapraszamy wszystkich do jego obejrzenia: tutaj

25 marca 2013 r.

Kamera

Ogólnopolski Konkurs "Nakręceni na języki"!

Szkoła z klasą 2.0 wspólnie z British Council i Goethe-Institut zaprasza uczniów wszystkich poziomów edukacyjnych do udziału w konkursie na najciekawszy filmik o polskiej szkole, tradycjach i języku. Pokażcie jak się uczycie, dlaczego warto odwiedzić waszą miejscowość, albo co wyróżnia Polskę w Europie i na świecie!

Czytaj więcej

25 marca 2013 r.

Konkurs

Frazeologiczny zawrót głowy

Związki frazeologiczne wzbogacają i ubarwiają nasz język, zwiększają jego wyrazistość i możliwość wyrażania emocji. Jednym same wchodzą do głowy, inni muszą je wykuć na blachę. Są wśród nas i tacy, których przyprawiają o zawrót głowy. Musimy jednak pamiętać, że znajomość ich znaczenia jest ważnym elementem kultury języka.

Gimnazjaliści stawili czoła frazeologizmom, biorąc udział w Szkolnym Konkursie „Frazeologiczny zawrót głowy”. W pierwszym etapie turnieju uczniowie wszystkich klas zmierzyli się z testem. Każdy starał się pracować samodzielnie i nie zapuszczać żurawia do kolegów. Ci, którym poszło jak z płatka, dostali przepustkę do II części konkursu. Z każdej klasy wyłoniono 3 zwycięzców, którzy utworzyli drużynę. Zadanie zespołów polegało na napisaniu opowiadania z zastosowaniem 5 wylosowanych frazeologizmów.

Palma pierwszeństwa przypadła uczniom I gimnazjum: Marcie Bożętce, Dianie Nowak i Tomaszowi Szwastowi. Do nich powędrowały nagrody konkursowe.

Życzymy im, by w następnych konkursach także spisywali się na medal.

25 marca 2013 r.

Wielkanoc

Obcojęzyczny Projekt Wielkanocny

W związku ze zbliżającym się świętem Wielkiej Nocy, nauczyciele języków obcych ogłaszają konkurs na przestrzenny projekt wielkanocny z opisem w j. angielskim lub j. niemieckim.

Regulamin konkursu

15 marca 2013 r.

Walentynki

Rozdanie nagród

We środę 13 marca, odbyło się rozdanie nagród II Gminnego Konkursu na Obcojęzyczną Kartkę Walentynkową zorganizowanego przez nauczycieli języków obcych ze Szkoły Podstawowej w Iwli. Na uroczystość przybyli nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 w Dukli, Szkoły Podstawowej w Dukli, Zespołu Szkół Publicznych w Równem, Szkoły Podstawowej w Głojscach oraz ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Iwli. Mieli oni okazję zobaczyć wszystkie prace, jakie zostały nadesłane na konkurs i porównać je ze swoimi. Nagrody zostały ufundowane oraz wręczone przez Dyrektora szkoły podstawowej Jerzego Gunię.

Zobacz zdjęcie z rozdania nagród

11 marca 2013 r.

Bankomat

IV Międzyszkolny Turniej Matematyczny "BankoMat"

Szkoła Podstawowa, Gimnazjum w Iwli i PKO BP Oddział w Dukli zapraszają uczniów klas II - VI szkół podstawowych oraz I – III gimnazjów do udziału w IV edycji Międzyszkolnego Turnieju Matematycznego BankoMat.

Regulamin konkursu

5 marca 2013 r.

Walentynki

Wyniki II Gminnego Konkursu
na Obcojęzyczną Kartkę Walentynkową

„I love you”, „Ich liebe Dich” to słowa, jakie najczęściej można było przeczytać na obcojęzycznych kartkach walentynkowych, które wykonali uczniowie z pięciu szkół (Dukli, Równego, Tylawy, Głojsc, i Iwli) na II Gminny Konkurs Obcojęzycznej Kartki Walentynkowej, który zorganizowali nauczyciele języków obcych Szkoły Podstawowej w Iwli.
Przedmiotem konkursu było wykonanie kartki walentynkowej i napisanie samodzielnie tekstu życzeń w j. angielskim lub j. niemieckim.

Czytaj więcej...

20 grudnia 2012 r.

Konkurs językowy

Konkurs na Obcojęzyczny Projekt Bożonarodzeniowy

Regulamin konkursu

19 grudnia 2012 r.

telefony

Stary telefon na szlachetny cel


Towarzystwo Rodzin Wielodzietnych w Krośnie, organizuje akcję "Stary telefon". Akcja polega na zbiórce zepsutych, starych telefonów komórkowych, które zgodnie z umową zostaną przekazane do firmy recyklingowej w Warszawie. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie rodzin najbardziej potrzebujących i chorych na nowotwory. Zbiórka trwa do 30 marca 2013 roku. Nasza szkoła przyłącza się do tej akcji.

Telefony należy dostarczyć do wychowawców, a Samorząd Szkolny nagrodzi klasę, która zbierze ich najwięcej.

Opiekun Samorządu Szkolnego

17 grudnia 2012 r.

Stan wojenny

Gimnazjaliści wzięli udział w akcji IPN i „zapalili światło wolności 13 grudnia”


Świeczka postawiona w oknie w dniu 13 grudnia to Nasz dowód pamięci o ofiarach stanu wojennego . Gimnazjaliści naszej szkoły przyłączyli się do akcji Instytutu Pamięci Narodowej, który przygotował materiały edukacyjne o wydarzeniach z okresu stanu wojennego.

Czytaj więcej...

7 grudnia 2012 r.

szachy

IX miejsce w województwie podkarpackim!


Już sam awans do finałowego turnieju wojewódzkiego był ogromnym sukcesem naszej drużyny szachowej. Pierwszy raz w historii rozgrywek szachowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy drużyna z gminy Dukla zakwalifikowała się do samego finału, wygrywając Turniej Powiatowy i zdobywając Wicemistrzostwo w Turnieju Rejonowym.

Czytaj więcej...

3 grudnia 2012 r.

szachy

Gimnazjum wywalczyło awans do turnieju wojewódzkiego!


Bardzo dobrze spisała się drużyna szachowa podczas zawodów rejonowej Gimnazjady, która odbywała się w Gimnazjum nr 4 w Krośnie. Nasza drużyna po zaciętych meczach zajęła drugie miejsce, uzyskując awans do turnieju wojewódzkiego. Jest to ogromny sukces, bo jeszcze nigdy drużyna szachowa z gminy Dukla nie startowała w zawodach finałowych.

Czytaj więcej...

25 listopada 2012 r.

dysleksja

Wygrać z dysleksją


Dysleksja jest tematem wielu dyskusji prowadzonych nie tylko w szkołach czy ośrodkach akademickich, ale także w mediach. Wiemy o niej coraz więcej, jednak wiedza ta ciągle nie jest wystarczająca.

W ramach ETŚD obchodzonego w dniach od 15 do 21 października zorganizowaliśmy szereg przedsięwzięć dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Czytaj więcej...

12 listopada 2012 r.

Akademia

„ Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem”


11 listopada 2012 r. to 94. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

Z tej okazji uczniowie klasy VI przygotowali akademię, w której wzięła udział cała społeczność uczniowska. Odgrywane sceny przeplatane pieśniami patriotycznymi przybliżyły nam nie tylko historię związaną z zaborami i odzyskaniem niepodległości, ale również przypomniały, że żyjemy w wolnym kraju i musimy pamiętać o tych, którzy o tę wolność walczyli.

29 października 2012 r.

szachy

Gimnazjaliści obronili tytuł mistrzowski


W dniu 23 października 2012 roku w naszej szkole odbyły się zawody w szachach drużynowych. Organizatorami tegorocznego turnieju dla wszystkich typów szkól (Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Gimnazjada, Licealiada) na szczeblu powiatowym było nasze Gimnazjum wraz ze Szkołą Podstawową. Dla nas najbardziej interesujące były zmagania wśród gimnazjalistów i uczniów szkól podstawowych, w których to grupach uczestniczyły drużyny z Iwli.

Czytaj więcej...

17 października 2012 r.

Otrzęsiny

Otrzęsiny 2012


Tradycyjnie, już od kilku lat w naszej szkole odbywa się "chrzest” klas pierwszych czyli tak zwane „otrzęsiny”. Myślą przewodnią tegorocznej zabawy było przejście "pierwszaków” przez trudny gąszcz fizycznych i intelektualnych zadań, aby stać się nareszcie "prawdziwym uczniem”.

Czytaj więcej...

14 października 2012 r.

dysleksja

Regulamin konkursu „Frazeologiczny zawrót głowy”


Czytaj więcej...

14 października 2012 r.

Zbiórka zakrętek

„ Im więcej, tym lepiej”


Pod takim hasłem odbywa się w naszej szkole po raz trzeci zbiórka zakrętek, które zostaną przekazane na szczytny cel charytatywny

Czytaj więcej...

14 października 2012 r.

Konkurs gazetkowy

Konkurs na najciekawszą gazetkę klasową

Regulamin konkursu

12 października 2012 r.

Konkurs Plastyczno- Językowy

Wydawnictwo Oxford University Press i nauczycielka języka angielskiego zapraszają uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum do udziału w konkursie.

Temat konkursu:

Uczniowie wykonują pracę przedstawiającą portret nauczyciela języka angielskiego.
Technika wykonania jest dowolna. Prace oceniane będą w trzech grupach wiekowych: szkoła podstawowa 1-3, szkoła podstawowa 4-6, gimnazjum.
Zgłoszenia prac dokonują nauczyciele języka angielskiego. Szczegółowych informacji udziela Pani Magdalena Szczęch.
Konkurs trwa od 8 do 31 października 2012 r.

Regulamin Konkursu „My English Teacher”

12 września 2012 r.

Konkurs fotograficzno - językowy

Regulamin Konkursu Fotograficzno - Językowego "HOLIDAYS 2012"


Czytaj więcej...

Archiwum 2011/2012 r.