Archiwum 2014/2015

17 czerwca 2015r.

róża

Wyniki Konkursu
Przyrodniczo-Ortograficznego
"Zioła z podkarpackich lasów"

Kategoria gimnazjum

I miejsce - Waldemar Czupiński (SP Iwla)
II miejsce (ex aequo)

 • Wiktoria Pelczar (ZSP Równe)
 • Weronika Leśniak (Gimnazjum Wietrzno)

III miejsce - Karolina Sanicka (SP Iwla)

17 maja 2015r.

konkurs

IX Gminny Konkurs Ekologiczny

15 maja 2015 r. w dniu „Święta Niezapominajki” w Zespole Szkół Publicznych w Tylawie odbył się IX Gminny Konkurs Ekologiczny. W tym konkursie Gimnazjum w Iwli reprezentowały Katarzyna Gumienna – kl. II, Natalia Woźniak – kl. II, Diana Nowak – kl. III. Konkurs był dwuetapowy. W pierwszej części, trwającej 60 minut, uczestnicy konkursu rozwiązywali test z wiedzy ekologicznej. Po przerwie, w trakcie której wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć prezentację zdjęć z Beskidu Niskiego odbyła się druga część konkursu, podczas której trzyosobowe zespoły z sześciu szkół Gminy Dukla rywalizowały ze sobą w terenie. Drużyny wędrowały do kilku stanowisk, gdzie losowały po 2 pytania.
Zarówno w części indywidualnej, jak i zespołowej dziewczyny poradziły sobie świetnie. W rywalizacji indywidualnej nagrodzona została Katarzyna Gumienna, która zajęła III miejsce. Natomiast w zmaganiach drużynowych zespół z Iwli wywalczył III miejsce i czek na 300 zł dla szkoły na zakup pomocy naukowych ufundowany przez Gminę Dukla.

15 maja 2015r.

konkurs

Konkurs Przymiotników Przeciwstawnych w Języku Angielskim i Niemieckim

Regulamin konkursu

Lista przymiotników przeciwstawnych

15 maja 2015r.

konkurs

"Hergestellt in Deutschland"

W związku ze nadchodzącym Dniem Niemieckim, który odbędzie się w naszej szkole 1 czerwca zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły (zarówno tych małych i tych dużych) do udziału w konkursie „Hergestellt in Deutschland” (Wyprodukowano w Niemczech).

Czytaj więcej

15 maja 2015r.

der_tag

Dzień.de/der-tag.pl

Od 1 do 17 czerwca 2015 roku po raz piąty odbędzie się DZIEŃ.DE/DER-TAG.PL w Polsce i Niemczech, który jest Ogólnopolską Akcją Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Czytaj więcej

4 maja 2015r.

pokaz

W „Dolinie Śmierci” zagościła „Dolina Wiedzy”

Pod koniec kwietnia Gimnazjum w Iwli gościło wolontariuszy projektu edukacyjnego „Odlotowa fizyka” realizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji „Dolina Wiedzy” przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Projekt „Odlotowa fizyka” to interaktywne zajęcia przedstawiające zjawiska i prawa fizyki wykorzystywane w lotnictwie. Mają na celu rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania naukami ścisłymi i lotnictwem, także umożliwiają zrozumienie otaczającego świata przez obserwację. Uczniowie naszej szkoły z uwagą i zaciekawieniem słuchali studentów Politechniki Rzeszowskiej objaśniających zjawiska fizyczne wykorzystywane w lotnictwie. Całość zaplanował i skoordynował pan Kazimierz Belcik.
Dziękujemy za zaangażowanie i mamy nadzieję, że tego typu projekty częściej będą gościć w naszej szkole.

Galeria zdjęć

8 kwietnia 2015r.

bankomat

Znamy już laureatów VI edycji Międzyszkolnego Turnieju Matematycznego Bankomat
Kategoria gimnazjum

I miejsce – Szczepan Ryczak (Zespół Szkół Publicznych w Łękach Dukielskich)
II miejsce – Mateusz Fesz (Zespół Szkół Publicznych w Równem)
III miejsce (ex aequo)

 • Waldemar Czupiński (Gimnazjum w Iwli)
 • Bartosz Ryczak (Zespół Szkół Publicznych w Łękach Dukielskich)

Wyróżnienia:

 • Natalia Ciura (Zespół Szkół Nr 2 w Dukli)
 • Magdalena Kłap (Zespół Szkół Publicznych w Równem)
 • Diana Nowak (Gimnazjum w Iwli)
Zobacz zdjęcia w galerii

13 marca 2015r.

sport

Gminna Gimnazjada w Piłce Nożnej Halowej dziewcząt

11 marca 2015 roku na hali sportowej MOSiR w Dukli odbyła się Gminna Gimnazjada w Piłce Nożnej Halowej dziewcząt. W turnieju wzięło udział 5 zespołów; Dukla, Wietrzno, Jasionka, Tylawa oraz Iwla. Mecze rozgrywane systemem każdy z każdym wyłoniły zwycięzcę, którym okazała się drużyna z Jasionki. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum Dukla, a na najniższym miejscu podium uplasowały się nasze dziewczęta. Warto wspomnieć, że trzy pierwsze drużyny uzyskały taka samą liczbę punktów, a o końcowej klasyfikacji decydowały bezpośrednie pojedynki. Nasze zawodniczki pokazały się z bardzo dobrej strony i w pełni zasłużyły na słowa uznania. Nasze gimnazjum reprezentowały Aleksandra Mamczarz, Katarzyna Gumienna, Aleksandra Gydziak, Diana Nowak, Izabela Pitak, Julia Gydziak.

Wyniki naszej drużyny:

 • Iwla – Dukla 1-2
 • Iwla – Tylawa 3-0
 • Iwla – Wietrzno 1-0
 • Iwla – Jasionka 0-0

3 marca 2015r.

bankomat

Wyniki IV Gminnego Konkursu Obcojęzycznej Kartki Walentynkowej

Czytaj więcej
Zobacz zdjęcia w galerii

3 lutego 2015r.

zawody

Chłopcy pierwsi w Gminie w piłce siatkowej, dziewczyny drugie

W Gminnym Turnieju w Piłce Siatkowej uczniowie Gimnazjum w Iwli zaprezentowali swoje niemałe umiejętności. Turniejowe mecze rozgrywali w nowych strojach zakupionych za pieniądze przekazane Stowarzyszeniu Rozwoju Szkoły w Iwli „Perfectus” w formie darowizn z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Nasi uczniowie czuli się w nich dobrze na boisku i z większym zapałem przystępowali do gry. Chłopcy pewnie wygrywali swoje mecze, nie tracąc ani jednego seta w całych zawodach. Pokonali w kolejności: Łęki Dukielskie, Duklę, Tylawę i Równe, które zajęło drugie miejsce. Dziewczyny natomiast odniosły zwycięstwo nad zespołem z Jasionki, uległy jednak po zaciętym meczu drużynie z Dukli.
Chłopcy będą reprezentowali gminę w zawodach powiatowych, które zostaną rozegrane do 20 lutego 2015 roku. Życzymy im udanych gier.

Galeria zdjęć

2 grudnia 2014r.

choinka

Obcojęzyczny Projekt Bożonarodzeniowy

Nauczyciele języków obcych ogłaszają konkurs na Obcojęzyczny Projekt Bożonarodzeniowy. Przedmiotem konkursu jest projekt, prezentujący zwyczaje związane z okresem świąt Bożego Narodzenia na całym świecie. Opis projektu należy wykonać w dwóch językach obcych: angielskim i niemieckim.

Czytaj więcej

26 listopada 2014r.

gimnazjada

III miejsce w regionie i sukces Tomka

Nasza drużyna szachistów skończyła już zmagania w Gimnazjadzie, zajmując w turnieju regionalnym 3 miejsce, które niestety nie dawało awansu do rozgrywek wojewódzkich. Mimo tego nasi szachiści w Krośnie, bo tam odbywał się turniej, nie mieli powodów do wstydu, gdyż osiągnięty przez nich wynik (I Miejsce w gminie, I Miejsce w powiecie, III Miejsce w regionie) może być satysfakcjonujący. Budujące jest także to, że nasza drużyna zrobiła postęp w porównaniu do zeszłego roku, a indywidualny wynik 7 pkt. z 7 partii, Tomasza Frączka na drugiej szachownicy wzbudził najwyższy szacunek organizatorów turnieju, w tym sędziego km. Mariana Lorenca. Oprócz Tomka dla drużyny punktowali: na pierwszej szachownicy Damian Krówka 3/7, Szymon Pitak 4,5/7 na trzeciej szachownicy, oraz Karolina Sanicka 1/7 na czwartej szachownicy. Miejmy nadzieję, że osiągnięty wynik wyzwoli w naszej drużynie chęć do doskonalenia swoich szachowych umiejętności i w przyszłym roku znów będziemy się mogli razem z nimi cieszyć się z sukcesów w tych zawodach.

Zobacz tabelę wyników

11 listopada 2014r.

konkurs

Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej

W dniu 4 listopada 2014 roku uczennice naszego gimnazjum – Aleksandra Dragan i Natalia Woźniak - reprezentowały szkołę i gminę na Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Miejscu Piastowym. Występ dziewczyn można uznać za bardzo udany, a ich prezentacje były niezwykle wzruszające. Gratulujemy występu!!!

4 listopada 2014r.

gimnazjada

Zwycięstwo w powiecie!

Drużyna szachistów z naszej szkoły w składzie: Damian Krówka (pierwsza szachownica), Tomasz Frączek (druga szachownica), Szymon Pitak (trzecia szachownica) i Karolina Sanicka (czwarta szachownica) oraz Damian Torbik (rezerwa) odniosła duży sukces, wygrywając Powiatową Gimnazjadę w Szachach Drużynowych. Styl, w jakim nasi gimnazjaliści osiągnęli to zwycięstwo, był naprawdę imponujący i pozwala mieć nadzieję, że nasza drużyna równie dobrze zaprezentuje się na zawodach rejonowych w Krośnie. Dla drużyny punktowali:Damian Krówka 5,5 pkt. z 6 możliwych do uzyskania, Tomasz Frączek 6/6, Szymon Pitak 5/6, Karolina Sanicka 5/6.

Ogromne gratulacje!

Zobacz tabelę wyników
Galeria zdjęć

31 października 2014r.

prezentacja

"Cudze chwalicie, swego nie znacie..."

Waldemar Czupiński uczeń naszego Gimnazjum w roku szkolnym 2013/2014, został objęty programem stypendialnym dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego. W ramich programu Waldek przeprowadził ankietę wsród mieszkańców na temat "Cudze chwalicie, swego nie znacie" oraz wykonał prezentację, w której zamieścił wyniki ankiety wraz z wnioskami. Dodatkowo opisał miejsca dobrze nam znane, jak i te, które powinniśmy poznać. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami.

Zobacz wyniki ankiety
Prezentacja "Cudze chwalicie, swego nie znacie"

22 października 2014r.

biegi przełajowe

Marta po raz trzeci w finale Gimnazjady w biegach przełajowych

Zakończyły się zawody Szkolnego Związku Sportowego w biegach przełajowych. Ostatnim etapem były zawody wojewódzkie zorganizowane w Kolbuszowej 16.10.2014r. Naszą szkołę reprezentowała Marta Bożętka, która już trzeci raz z rzędu zakwalifikowała się do finału tej konkurencji. Marta zajęła w tegorocznych zawodach 15. miejsce, co należy uznać za sukces, zwłaszcza, że nastąpił on po powrocie naszej reprezentantki do biegania po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją. Jej najlepszym osiągnięciem pozostanie wynik z 2012 roku, kiedy to zajęła szóstą lokatę. Rok później była 14, a w tym roku 15. Za wszystkie starty w barwach naszej szkoły bardzo jej dziękujemy i gratulujemy utrzymania dobrej formy przez te trzy lata.

7 października 2014r.

biegi przełajowe

Gminna Gimnazjada w Indywidualnych Biegach Przełajowych

1 października 2014r. uczniowie gimnazjum w Iwli reprezentowali naszą szkołę w Gminnej Gimnazjadzie w Indywidualnych Biegach Przełajowych, organizowanych w Dukli. Wspaniale spisała się uczennica klasy trzeciej Marta Bożętka, która pewnie wygrała bieg na 1000m. Oprócz Marty do kolejnego etapu awansował uczeń klasy pierwszej Tomasz Frączek z drugiego miejsca, a także uczennica klasy trzeciej Aleksandra Dragan z piątego miejsca.

Na szczeblu powiatowym, rozegranym w Iwoniczu, Marta spisała się również świetnie, zajmując czwarte miejsce, co dało jej awans do etapu wojewódzkiego, rozgrywanego w Kolbuszowej. Niestety reszcie naszych reprezentantów nie udaje się zakwalifikować, ale mimo tego godnie reprezentowali naszą szkołę, walcząc do samego końca. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na bieg naszej najlepszej biegaczki w Kolbuszowej.

relacja Diana Nowak

Zobacz zdjęcia

6 października 2014 r.

Informacja o logowaniu do dziennika elektronicznego

W związku z pojawiającymi się trudnościami z zalogowaniem do dziennika elektronicznego, podaję poniżej link i objaśnienie.
Aby zalogować się do dziennika elektronicznego, należy posiadać login i hasło, które udostępnią Państwu wychowawcy klas. Każdy rodzic posiadający login i hasło, powinien połączyć się z internetem i w przeglądarce internetowej wpisać następującą stronę:

www.novo-szkola.pl

Po wpisaniu tej strony pojawi się Panel logowania. Należy wtedy kliknąć na panel opiekuna, który znajduje się na dole po prawej stronie – powinien pojawić się na górze napis Panel logowania opiekuna. Dopiero wówczas można wpisywać swój login (imię i nazwisko z kropką pomiędzy), a u dołu wygenerowane hasło,(które należy zmienić po zalogowaniu).
Dalej można już korzystać z pomocy i instrukcji zamieszonej na Państwa koncie.

3 października 2014r.

otrzęsiny

Otrzęsiny

1 października o godzinie 16.00 odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum w Iwli. Było to ważne wydarzenie szczególnie dla nowych uczniów gimnazjum – odbyły się huczne „Otrzęsiny”!!.

Klasę pierwszą gimnazjum godnie reprezentował Tomek Frączek, który jako jedyny z klasy stawił się do boju, uczniowie klasy czwartej prawie w komplecie dzielnie wykonywali wszystkie zadania. Nasze „Kociaki” musiały przejść trudny tor fizycznych i intelektualnych zadań, aby stać się nareszcie ”prawdziwymi uczniami”. Punktem pierwszym wieczoru był „Worek Skarbów”, dzięki któremu „pierwszaczki” mogli przywdziać godne tego wydarzenia szaty. Wszyscy pięknie zaprezentowali swoje kocie stroje na profesjonalnym wybiegu dla „Kocic” i „Kotów” . Wypicie magicznej mikstury, taniec w parach, zaśpiewanie kociej piosenki, test wiedzy z różnych dziedzin życia, to kolejne ich zmagania. Kulminacją imprezy był wybór Miss i Mister’a otrzęsin. Miss została koleżanka ze szkoły podstawowej - Iwona Twardzik, a Misterem Tomek Frączek, który uratował tym samym honor swojej klasy.

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z tym, że teraz w „szkolnej ławie”.

Zobacz zdjęcia

20 września 2014 r.

pomnik

Uczciliśmy pamięć bohaterów

Obchody 75 rocznicy powstania Państwa Podziemnego, 70 rocznicy Akcji Burza oraz 70 rocznicy walk o Przełęcz Karpacko – Dukielską w naszej szkole miały uroczysty charakter. 19 września 2014 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w apelu poświęconym wyżej wymienionym uroczystościom.

Uczniowie gimnazjum przygotowali prezentację, pieśni patriotyczne i recytowali wiersze. Dzieci szkoły podstawowej odczytały referaty, które przybliżyły wiedzę na temat tych ważnych, historycznych wydarzeń.

Po apelu uczniowie wraz z nauczycielami udali się na Wzgórze 534. Tam zostały złożone kwiaty i zapalono znicz. Poległych uczczono minutą ciszy.

14 września 2014 r.

Na planie

Z wizytą na planie filmowym

O tym, jak powstaje film, gimnazjaliści mogli się przekonać 10 września br. podczas wizyty na planie filmowym. Tego dnia Iwla stała się miejscem akcji filmu pt „Mucha w trumnie”. Ekipa studentów szkoły filmowej z Łodzi i Katowic kręciła w naszej wsi sceny plenerowe z udziałem popularnych aktorów: Izabeli Dąbrowskiej, Jana Jurewicza i Lecha Dyblika.

W arkana sztuki filmowej wprowadziła uczniów asystentka kierownika produkcji, która przybliżyła im pracę osób związanych z realizacją filmu. Gimnazjaliści obserwowali pracę aktorów i ekipy filmowej z drugiej strony kamery. Uczniowie byli zaskoczeni tym, jak długo trwa nagranie jednej, kilkudziesięciosekundowej sceny w filmie oraz jak znaczna grupa ludzi jest zaangażowana przy jej powstawaniu.

Na planie

Uczniowie spotkali się z dużą życzliwością aktorów, otrzymali autografy od Lecha Dyblika, z którym zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Pełni wrażeń wrócili do szkoły. Teraz zapewne z większym zainteresowaniem będą oglądać premierę tego filmu.

Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Szkoły w Iwli „Perfectus”, Dyrektor Gimnazjum i Nauczyciele serdecznie dziękują ekipie filmowej i aktorom za życzliwość, cierpliwość i czas poświęcony uczniom.